Jdi na obsah Jdi na menu

Ironman Kona 2013

13. 10. 2013

Vítězem Ironmana Hawaii 2013 je Frederik Van Lierde, Belgičan v čase 8:12:29 ( plaval 51:02- kolo 4:25:35- maraton 2:51:18), ženy vyhrála Merinda Carfrae v novém traťovém rekordy Kony 8:52:14 s maratonem za 2:50:38…rychlejší maraton než vítězka měli jen dva muži ( Bert Aernoets 2:44:03 a Ivan Raňa 2:47:54)

Z našich nejlépe Petr Vabroušek 9:22:39 (1:03:56-4:53:20-3:18:28), což dalo 166. příčku. Petr je už čtyřicátník a popírá všechny teorie o střídání zátěže a odpočinku -  on pořád závodí a to na nejvyšší úrovni.

Další info dokládá, že Hawaii není žádná procházka a člověk možná nemusí mít vyloženě štěstí, ale je dobrý, když nebude mít alespoň smůlu:

převzato z webu e-triatlon (z pera Tomáše Míky):

Pro některé Čechy havajská mise skončila ještě před samotným startem. Miroslav Vraštil mladší do závodu nenastoupil vůbec, kvůli nemoci. Lukáš Polan nedokončil plaveckou části, kvůli úderu do hlavy ztratil vědomí a organizátoři mu zakázali dál pokračovat. Lukáš Krpec rozjel závod ve velkém stylu a po cyklistické části byl virtuálně před Petrem Vabrouškem, běh si ale vybral svojí daň a rovněž byl zadržen organizátory. Miroslav Vraštil se do cíle taky nepodíval.

Nejlepším Čechem v Koně byl Petr Vabroušek, který obsadil 166. místo v celkovém pořadí (9:22). Tomáš Petr (9:38) na 347. místě. Hana Sýkorová (10:16)  má Top20 v kategorii 30-34. Josef Pavlík (10:32).