Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěšný víkend protinožců – nestačí jen na Pepu Podušku

6. 2. 2013

Den po té, co 16. 6. Novozélanďan Jonathan Wyatt vyhrál mistrovství USA v běhu do vrchu při Annual Mt. Washington Road Race, doběhl 17. 6. Australan John Collie druhý v kategorii čtyřicátníků na pohárovém závodě běžců Kladenska a Rakovnicka ve Lhotě. Patnáctikilometrovou lhoteckou Rozkvetlou kaštanku vyhrál kladenský Pepa Poduška v čase rovných padesát šest minut. Wyatt na amerických 7,6 míle, tedy asi na 12 kikometrů, potřeboval hodinu, dvanáct minut a padesát vteřin. Porovnáním časů Pepy a Jonathana na danou vzdálenost je zřejmé, že Novozélanďan může být rád, že Pepa se na Mt. Washington nevydal, protože běží patnáct kilometrů rychleji než Wyatt dvanáct. Argument, že v Americe šlo o běh do vrchu je lichý a neobstojí, neboť podle znalce z nejpovolanějších – Zdeňka Kučery (104 maratonů + 1 ultra) běhá Pepa do kopce stejně rychle jako po rovině (a při seběhu ještě trochu zrychlí – dodávám já). Pepa do USA necestoval, protože stejně jako Američané (desetibojař Brian Clay) dávají přednost svému mistrovství, dal minulý týden přednost náročnějšímu běhu Rokytnice – Dvoračky, kde vybojoval v kategorii čtyřicátníků 2. místo za Standou Kynčlem. Tento běh byl u nás kvalifikací na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu. Doplňme, že ženy na Annual Mt. Washington vyhrála Anička Pichrtová z X-AIR Ostrava a ve Lhotě Ivana Ducháčková ze Sokola Unhošť.